Eşeklere Hapis Cezası: Sahiplerini birkaç kez uyardık ama dinlemediler

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde bulunan Orai bölgesindeki 'Swachh Bharat' ismindeki proje kapsamında tarımsal üretim yapılan 'bir bölgeye girerek bitki ve saksıları parçalayarak zarar verdikleri' gerekçesiyle Orai Bölge Hapishanesi'ne götürülen sekiz eşek, 4 günlük hapis cezasının ardından dün serbest bırakıldı.

Polis memuru R. K. Mishra, "Eşeklerin sahiplerini birkaç kez uyardık ama bizi dinlemediler" dedi.

Orai Bölge Hapishanesi Yöneticisi Sitaram Şarma da yerel medyaya yaptığı açıklamasında şu ifadaleri kullandı: "Swachh Bharat projesi kapsamında hapishane alanına bir ekili alan kurmayı planlıyorduk. Delhi ve Agra'dan bu proje için çeşitli bitkiler getirttik. Fakat son birkaç gün içinde keçiler, eşekler ve inekler, 50 bin rupiyi aşkın değerdeki bitkileri parçaladı. Biz de hayvanların sahiplerini bulup onları iade ettik ama eşeklerin sahibini bulamadık. Bu yüzden sahibi bulunana kadar ve hatalarını anlayana kadar eşekleri hapishane içinde bir alana kapattık."

Hapishaneye giden eşeklerin sahibi Kamleş Kumar, hapishane yöneticisinden eşekler adına af diledi ve eşekler sahibine, hayvanlarını hapishane sınırına yaklaştırmama koşuluyla geri verildi. Hayvanların hapishanede kaldıkları süre boyunca otla beslendiğini söyleyen Sharma, eşeklerin sahibi gelene kadar kaçmamaları için kapatıldıklarını belirtti.

Öte yandan Hint polisi, eşekleri tutuklamaları nedeniyle sosyal medya kullanıcılarının diline düştü. Sözgelimi bir Twitter kullanıcısı alaycı bir dille, "Eşekler yerine gerçek suçluları yakalamaya ne dersiniz?" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Sputnik


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!