Hamile Kalmak için Uygun Günler Hesaplama

Her kadının yumurtlama dönemi, birbirinden farklıdır. Eğer planlı bir hamilelik yaşamak istiyorsanız, olası yumurtlama günlerinizi hesaplayarak, gebe kalma şansınızı da arttırabilirsiniz. Hamile kalmak için uygun günler hesaplama yöntemi ile, en doğru yumurtlama döneminizi hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarının sıkça kullandığı bu hesaplama yöntemi, yumurtlama günlerinizi hesaplamanıza olanak sunuyor.Ancak bu hesaplama yöntemini kullanabilmeniz için, bir önceki ay adet olduğunuz günü hatırlıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca adet düzeniniz de bu noktada önemli. Yani ortalama kaç günde bir adet olduğunuzu bilmeniz, bu hesaplayıcı ile en doğru sonuçlara ulaşmanıza olanak sağlıyor.

Adet olduğunuz son gün, son ay ve adet döngünüzü girdikten sonra hesaplama yapabilirsiniz. Peki, hamile kalmak için uygun günler nasıl hesaplanır? Adet kanamanızı geçtikten sonra, bir sonraki adet döneminizi hesaplayabilirsiniz. İşte bir sonraki adet döneminiz başlamadan 14 gün önceki günler, en uygun yumurtlama ve gebe kalma günleridir. Eğer hamile kalmak ve en kısa sürede başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsanız, bir sonraki adet gününüzden 2 hafta önce yumurtlama döneminizin olduğunu aklınızdan çıkarmayın!


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!