Yaz geldi geliyor derken, grip ile karşılaşmayın. Havalar kışa göre daha sıcak görünebilir...

Yaz geldi geliyor derken, grip ile karşılaşmayın. Havalar kışa göre daha sıcak görünebilir, ancak en çok grip olunan aylar da yine bahar aylarıdır. Bir gün t-shirt diğer bir gün mont giydiğimiz son günlerde, etrafımızda grip olanların sayısı da bir hayli fazladır. Siz de onlardan biri olmak istemiyorsanız, gripten korunmak için vereceğimiz tavsiyelere kulak asmanızı tavsiye ediyoruz. Peki, bahar gribine ne iyi gelir?

Mart ayı ile birlikte gribe en çok yakalanılan mevsim de açılmış oldu, son dönemde elinde mendil ile gezenlerin sayısı da bir hayli azaldı. Yorgunluk hissi, uyku hali ve ateşlenme gibi belirtileri ile görülen bahar gribinden, ilaçlara başvurmadan kurtulmalısınız. Vücut direnciniz düşükse, bahar gribine yakalanma ihtimaliniz de artıyor. Bu noktada size düşen, vücut direncinizi arttıracak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinler tüketmek.

Bu aylarda bol bol sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin. Ayrıca sebze çorbaları, bitki çayları ile de vücut direncinizi arttırmak mümkün. Bahar aylarında protein alımını da arttırmanızı tavsiye ediyoruz. Vücut direncini arttıran protein grubunun yanında, meyve tüketimi de oldukça önemlidir. İçerdiği vitamin ve mineraller ile sağlığınız için mucizevi bir meyve olan ananas, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu hemen hemen tüm vitaminleri içermektedir.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!