Kevin Richardson Güney Afrika Cumhuriyeti'nde yaşayan bir hayvan davranış bilimcisi. Tüm dünyada "aslanlara fısıldayan adam" olarak tanınıyor. Richardson fotoğraflarda göreceğiniz gibi vahşi hayvanlarla birlikteyken bilinen tüm güvenlik önlemlerini hiçe sayarak hareket ediyor. Bu şekilde hareket edebilmesi birlikte olduğu tüm aslanları doğduklarından beri tanımasının ve onlarla derin ilişkiler kurmuş olmasının sonucu.

Richardson uzun yıllardır aslanlarla birlikte ve en önemli güvenlik önleminin sezgileri olduğunu belirtiyor. Kahramanımız fotoğraflarda çok rahat gözükse de yaptığı işin son derece tehlikeli olduğunu kabul ediyor. Zaman zaman ciddi badireler de yaşamış. Bunlardan en korkutucusu 4 yaşındaki bir erkek aslanın yere düşürdüğü Richardson'ı omuzlarına bastırarak yere çivilemesi ve ısırması! Neyse ki aslan sonrasında Richardson'u bırakmış.

Richardson son zamanlarda, aşırı avlanma nedeniyle son 25 yılda aslan nüfusunun dramatik bir azalış göstermesine dikkat çekmeye çalışıyor. Rol aldığı çeşitli projelerde bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışıyor.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!