Bundan 4 yıl önce Fransız Alexis Lamoureux, çalıştığı yer kapandığı için taşınmak zorunda kalıyor. İşsizliğin yaygın ve kiraların yüksek olduğu bu dönemde kendine yer ararken aklına büyük halasının uzun yıllar önce yaşadığı...

Bundan 4 yıl önce Fransız Alexis Lamoureux, çalıştığı yer kapandığı için taşınmak zorunda kalıyor. İşsizliğin yaygın ve kiraların yüksek olduğu bu dönemde kendine yer ararken aklına büyük halasının uzun yıllar önce yaşadığı, yıllardır bakımsız olan, hatta elektrik, su ve kanalizasyon tesisatı olmayan bir mağara (evet, biz de halanın akıl sağlığından şüphe duyuyoruz) geliyor. Uzun yıllardır boş bırakıldığı için belediyenin mülkiyetine geçmiş olan mağaranın açık arttırma ile satılacağını öğrendikten sonra 1 Euro (4 TL) teklif veriyor. Başka teklif verilmediği için mağarayı bu fiyata kapatmış oluyor!

Alexis beklemediği bir şekilde bir mağaraya sahip olunca kız arkadaşıyla birlikte (romantik gencimiz 23 yaşında) burayı hayallerinin evi haline getirmeye karar veriyor. Ancak renovasyon için para biriktirmeleri gerekiyor. Bu nedenle kız arkadaşıyla birlikte ailesinin restoranında çalışıp para biriktiriyorlar. 4 yıl içinde, toplam 35 bin Euro harcayarak, mağaralarını konforlu bir eve dönüştürüyorlar. Çiftimiz ilgi çekecek, farklı ve güzel bir şey yaptıklarının bilinciyle evlerinin bir odasını ayrı şekilde tasarlayarak internetten günlük olarak kiralamaya da başlamışlar.

Aşağıda bu evin önceki - sonraki fotoğraflarını bulabilirsiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!