Tayland'a gitmek istiyorsunuz ama yalnızmısınız? Sorun değil bu rehber size göre....

Tayland’a gitmek için önümüzde iki seçenek vardır biri bir tur firmasıyla anlaşarak gitmek diğeri ise bireysel olarak gitmek. Tabi bir firmaların bayilerini göndermesi var en güzeli bu çünkü herşey şirketten...

Tayland’a daha önce gitmişseniz ve birazda İngilizceniz varsa veya sitemizi takip etmişseniz Tayland’a tek olarak gidebilirsiniz demektir.

Tayland gideceklere, mükemmel doğa harikaları, güler yüzlü insanları, farklı kültürü ve sınırsız eğlence sunmaktadır. Bu güzellikleri yaşamak için bence en az 15 günlük bir plan yapılmalıdır. Eğer ulaşım için 2000 TL veriyorsanız tatilin süresini uzatmak mantıklı olacaktır.

Öncelikle gidilecek tarihte en az 6 aylık pasaportunuzun olması gerekmektedir. Daha sonra bir sigorta acentesinden seyahat sigortası yaptırarak işinizi sağlama alabilirsiniz. 15 günlük bir tatil için 30-50 TL arası seyahat sigortası yaptırabilirsiniz.

Tayland Ulaşım :

Tayland Ulaşım :

Tayland’a uçakla ulaşım sağlanmaktadır. Türk Hava yollarının direk uçuşları vardır. Bunun en büyük avantajları, türk firması olması, direk uçuşlarda uçuş süresinin kısılması diyebiliriz. Ancak fiyat olarak 500 TL kadar daha fazla bir ücreti vardır. Diğer seçenek ise aktarmalı uçuş yapan bir firmadan biletinizi almak olacaktır. Aktarmalı uçuşlarda aktarmanın yapılacağı havaalanına inildikten sonra bekleme salonları vardır burada yer alan büyük ekranlarda uçağınızın hangi perondan saat kaçta kalkacağı yazmaktadır. Bu konuda uçağı nasıl bulacam ya kaçırsam gibi tereddütler yaşamanıza gerek yoktur en kötü ihtimal bi görevliye biletini gösterirseniz size yardımcı olacaktır. Aktarmalı uçuşlarda valizlerinizi almanıza gerek yoktur direk diğer uçağa aktarma işlemi firma tarafından yapılır.

Tayland Konaklama :

Tayland Konaklama :

Konaklama seçeneklerinde Tayland’da her bütçeye uygun otel bulmanız mümkündür. Çok fazla turist olduğu için otellerin kalitesi gerçekten iyidir. İster gitmeden önce internet üzerinden rezervasyon yaptırabilir isterseniz de oraya gidince bir otel bulabilirsiniz. Ama herzaman olduğu gibi erken rezervasyon ve tur firmasından otel ayarlamak daha ucuza gelecektir. İnternet üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda taksit imkanıda sunulmaktadır. Tayland’da birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Bunlar oteller, pansiyonlar ve kiralık ev gibi seçeneklerdir. Pansiyonlar 500 Baht’dan başlar otellerde 500-2000 baht arası değişmektedir. 4 yıldızlı bir otelin fiyatı 40-60 dolar arası değişmektedir. Gideceğiniz otelde arayacağınız en önemli şey oda da kasa bulunmasıdır. Pasaportunuzu ve paralarınızı bu kasada bırakabilirsiniz. Günlük yanınızda en fazla 200 dolar almanız yeterli olacaktır.

Diyelim ki tatilinizi Pattaya'da geçirmek istiyorsunuz ve tek başınıza gittiniz. Uçağınız Bangkok Havaalanına inecektir. Havaalanında Pattaya’ya taksiler ve her 15 dakikada bir otobüsler gitmektedir. Eğer 2-3 kişiyseniz Pattaya’ya taksiyle 1000 Bahta gidebilirsiniz. Otobüsler ise havaalanı 1. Katta 8 nolu kapıda yer almakta 150 bahta pattaya gitmektedir. Otobüs ile gidiş 2 saat sürmektedir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar bazı konuları atlamış olabilirim veya aklınıza takılan başka sorular varsa sorabilirisiniz.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!